Фото: Принтскрин

Четириесет и две лица се приведени на сослушување по вчерашниот напад во близина на синагога во источен Ерусалим, соопшти израелската полиција.
„Полицијата уапси 42 осомничени за распит, од кои некои се од семејството на терористот“, се наведува во соопштението на полицијата.
Вчера, Палестинец застрела седум лица во близина на синагога во источен Ерусалим за време на шабатската молитва. Напаѓачот е убиен.