М. С. (56) пријавил во СВР Скопје, дека во 16 часот на крстосницата помеѓу улицата Македонија и улицата Луј Пастер неговиот малолетен син бил физички нападнат од четворица малолетници.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.