Вчера во Полициска станица Центар бил приведен С.А.(54) од с.Пепелиште, Неготинско, поради тоа што, според пријавата добиена околу 20.45 часот во СВР Скопје, во сутеренот од трговски центар на подрачјето на Центар во Скопје, при физичка пресметка во која учествувале три лица, со остар предмет му нанел повреда на 66-годишниот С.С.(66) од селото Зелениково. По целосно документирање на случајот, против С.А. ќе биде поднесена соодветна пријава, информира полицијата.