Синоќа 36 лица не ја почитувале забраната за движење, соопшти МВР.

Во однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 434 прекршоци во изминатото деноноќие.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата за спречување на ширењето на ковид-19.