Џанг Ѕуо - Резултати од пребарувањето

Ако не сте задоволни со резултатите, ве молиме направете ново пребарување

Средба на градоначалникот Коњановски со амбасадорот на Кина, Џанг Ѕуо

Градоначалникот на општина Битола, Тони Коњановски, денеска во својот кабинет оствари работна средба со Амбасадорот на Кина, н.е. Џанг Ѕуо и претставници од Амбасадата...

Во „Нова Македонија“ интервју со кинескиот амбасадор Џанг Ѕуо: НАТО отсекогаш било прогонувано од...

Во ексклузивно интервју за „Нова Македонија“, амбасадорот Џанг Ѕуо говори за најактуелните стратегиски геополитички теми, за навлегувањето на НАТО во Азископацифичкиот Регион и провокациите...

Интервју со Џанг Ѕуо, амбасадор на НР Кина во Македонија

Утре во „Нова Македонија“ Амбасадорот Џанг Ѕуо говори за глобалната криза предизвикана од пандемијата, како и за соработката со нашата земја, при што вели дека...

Кина цврсто стои на страната на дијалогот и мирот

Џанг Ѕуо, амбасадор на НР Кина во Македонија Се заокружува една година откако главен геополитички, европски и глобален предизвик претставува барањето решение за руско-украинскиот конфликт....

Кинескиот амбасадор најави интерес за промоција на руралниот туризам при посетата на Зрновци

Амбасадорот на НР Кина, Џанг Ѕуо со своите соработници денеска ја посети Општина Зрновци, при што со градоначалникот Борчо Коцев разговараше за унапредување на...

Баздникин: Пријателството меѓу нашите два народа е надвор од времето и политиката

Пред спомен-обележјето „Руски крст“ во Битола одбележан Денот на руската дипломатија Денот на руската дипломатија беше одбележан во Битола, пред спомен-обележјето „Рускиот крст“, во присуство...

Денот на руската дипломатија одбележан во Битола, амбасадорот Баздникин изрази благодарност до граѓаните кои...

Денот на Руската диломатија беше одбележан во Битола, пред спомен-обележјето на „Рускиот крст“, во присуство на присуство на амбасадорот на Кина во Македонија, Џанг...

Кинески одговор на предизвиците на светот и прашањата на времето

Aмбасадорот на Народна Република Кина во текстот за „Нова Македонија“ се осврнува на актуелните предизвици со кои се соочува светот денес. Во моментов нашиот свет...

Кинески одговор на предизвиците на светот и прашањата на времето

Во моментов, нашиот свет претрпува забрзани промени невидени во текот на еден век. Пандемијата на векот сè уште се одолговлекува со случаите што се...

Во Бунарџик ќе се произведуваат инфлатори за воздушни перничиња со инвестицијата од 30 милиони...

Инфлатори за воздушни перничиња ќе се произведуваат во „YFA Automotiv“ во ТИРЗ Скопје 1, нова фабрика која е американско-кинеска инвестиција на компаниите „Јанг фенг“...