Ознака: ТЕШКА КАТЕГОРИЈА

Усик е првиот по речиси 25 години што е единствен светски...

БОКС - ТЕШКА КАТЕГОРИЈА Украинскиот боксер Олександер Усик (37) го победи Британецот Тајсон Фјури (35) со одлука на судиите од 2-1 (115-112, 114-113 и 113-114)...