Ознака: милијадер

Форбс: Тајгер Вудс влезе во клубот на милијардери

Американскиот професионален играч на голф Тајгер Вудс им се придружи на Леброн Џејмс и Мајкл Џордан меѓу спортистите кои влегоа во кругот на милијардери,...