Ознака: „Гластонбери“

Шест децении на врвот на светските топ-листи

Пол Макартни наполни 80 години Легендарниот музичар, текстописец и композитор Пол Макартни во неделата наполни 80 години, а само за една недела ќе биде најстариот...