Павар за волејот добро ги научил лекциите од напаѓачите

Аргентина прими два од трите најубави гола на СП 2018, бидејќи голот на Французинот Павар на мечот со Аргентина е најубав, по него следуваат...

Во почетокот играле за три, а сега и за 500.000 неделно

Во Англија, во 1961 година првпат еден фудбалер неделно заработувал 1.000 фунти, 40 години подоцна 100.000 фунти, а сега некои и над 400-500.000 евра...

Фергусон: Ќе се вратам на „Олд Трафорд“

Легендарниот тренер на Манчестер јунајтед сер Алекс Фергусон, кој во мај доживеа тежок мозочен удар и беше спасен благодарение на брзата интервенција на лекарите,...

Модриќ, Дешам и Далиќ добија најмногу гласови

Во мини-анкетата учествуваа осуммина македонски фудбалски тренери и новинари, гласови за фудбалер на годината добија Модриќ, Роналдо, Мбапе и Азар, а кај тренерите Дешам...

Најраздвижено е во Рома, најмирно е во Тотенхем

Според податоците на УЕФА, во досегашниот тек од преодниот рок во Рома пристигнале 10 играчи, а заминале седуммина. На другата страна на оваа листа...

Репрезентацијата ќе се собере на 3 септември на Гибралтар

Во првиот меч во Лигата на нациите, Македонија му гостува на Гибралтар, на 6 септември, а три дена подоцна во Скопје ја пречекува Ерменија....

Арсенал со поддршка за Озил

Новиот тренер на Арсенал, Унаи Емери го поддржа Месут Озил по проблемите на халфот во неговата татковина Германија. Фудбалерот се откажа од репрезентацијата на...

ФИФА ги објави кандидатите за најдобар играч

Светската фудбалска федерација ФИФА го објави списокот со кандидатите за наградата „Најдобар играч“ за 2018 година. За ова престижно признание конкурираат десет играчи, а при...

Кариус за трансферот на Алисон: Никој не разговарал со мене

Лорис Кариус е едно од најчесто дискутираните имиња во фудбалот во последните два месеца. И причините не се многу пријатни за голманот. Откако...

Полуфиналистот од ЛЕ е можен противник на Шкендија

Шкендија вечерва го игра првиот меч со Шериф, од второто коло од квалификациите за Лигата на шампионите Шкендија денеска од 20.15 часот во Скопје го пречекува...